Podlahové kúrenie

Elektrické podlahové kúrenie je čoraz častejším riešením kúrenia v novostavbách, v nízkoenergetických domoch, ale aj pri rekonštrukcii starších nehnuteľností. Tento obľúbený systém kúrenia inštalujeme pod podlahu, vďaka čomu klient dosiahne rovnomerné sálanie tepla v priestore a ničím nenarušený dizajn interiéru. Je vhodný pod dlažbu, ale aj laminátové a vinylové parkety.

Pri inštalácii podlahového kúrenia spolupracujeme s výrobcami, ktorí ponúkajú kvalitné a spoľahlivé materiály. Medzi značky, s ktorými pracujeme, patria Devi a Raychem.

POD AKÚ PODLAHU JE MOŽNÉ NAINŠTALOVAŤ PODLAHOVÉ KÚRENIE

  • podlahové kúrenie je najvhodnejšie umiestniť pod keramickú dlažbu (napríklad v kúpeľni alebo v kuchyni)
  • vhodné aj pod laminátové a vinylové parkety
  • nevhodné pod drevenú podlahu
  • pred inštaláciou je ideálne mať dopredu rozmyslený plán rozmiestnenia nábytku – podlahové kúrenie nie je potrebné inštalovať v mieste vstavanej skrine a podobne

PREČO SI VYBRAŤ TENTO TYP KÚRENIA – VÝHODY PODLAHOVÉHO KÚRENIA

Rovnomerné kúrenie

Vďaka pravidelnému osadeniu systému podlahového kúrenia pod podlahou je celý priestor miestnosti/bytu rovnomerne vykúrený. To platí aj v prípade vysokých stropov, pretože teplo stúpa hore a ochladí sa len o 2-3 stupne.

Estetickosť

Vzhľadom na to, že podlahové kúrenie je skryté pod podlahou, vidíme tu veľkú výhodu čo sa týka interiérového dizajnu. V miestnostiach nie sú prítomné radiátory alebo iné vykurovacie telesá a takisto máte viac úžitkovej plochy, napríklad pre umiestnenie pracovného stolu pod oknom, atď.

Energeticky úsporné

Vďaka rovnomernému vykurovaniu priestoru je potrebné menej energie na distribúciu tepla. Navyše aj po vypnutí kúrenia ostane podlaha ešte niekoľko hodín teplá. Odhadom je možné ušetriť použitím podlahového kúrenie až do 50% nákladov.

Bez údržby

Pri profesionálnej inštalácii a použití materiálov od renomovaných výrobcov, tak ako je to v našom prípade, je systém podlahového kúrenia takmer bezúdržbový a ponúka efektívnu prevádzku.

Vhodnejšie pre alergikov

Teplo z podlahového kúrenia sála, čiže sa nevíri prach tak ako u bežných radiátorov, kde sa teplo distribuuje v priestore prúdením a prašnosť vo vzduchu je tak vyššia.

Nohy v teple

Je mimoriadne príjemné, keď v zime kráčame po teplej podlahe, skoro ráno vojdeme do vyhriatej kúpeľne alebo varíme obed v kuchyni, keď sú naše nohy zohrievané po celý čas.